POSTAVY

10. února 2012 v 2:44 | přeložila Severka & undead TrentTrace Legacy

Pohlaví: muž
Věk: asi 24 let
Druh: Člověk
Povolání: Nejvyšší Templář, mág
Jazyky: lidský

Osobnost: Trace je obvykle přátelský, nesmělý a trochu naivní. To se ale výrazně změní, kdykoli se mu vybaví staré vzpomínky.
Trace se narodil v chudé farmářské rodině, ale jeho výjimečné magické vlohy byly brzy objeveny a tak byl již v mladém věku přijat mezi Templáře. Rychle stoupal v hierarchii a nakonec, krátce po smrti své první ženy, převzal jako Nejvyšší Templář vládu nad organizací. Brzy se stal nechvalně známým jako tyran, obávaný Lidmi i Keidrany. Jeho neuvěřitelná moc mu umožňovala ovládnout všechny, kteří se mu protivili.
Nyní cestuje po boku Flory, se kterou se spřátelil, nemaje vzpomínek, které mu byly ukradeny spolu s hluboce zakořeněnou nenávistí ke Keidranům. Ty se ale pomalu navrací a s nimi i Traceova minulost, kterou by raději nechal zapomenutou.


Flora z pralesního kmene Tygrů

Pohlaví: žena
Věk: asi 11 let
Druh: tygří Keidran
Povolání: bývalá otrokyně
Jazyky: keidranský, lidský

Osobnost: Flora je velmi společenská a cílevědomá, ale také romantická; od dětství sní o nalezení své 'pravé lásky'.
Flora se narodila na jihu území pralesního kmene. Když jí byly tři, její domov napadli otrokáři, kteří zabili její rodiče a Floru prodali. Naštěstí se dostala do přátelské lidské rodiny, kde s ní zacházeli spíše jako s dcerou než s otrokyní; proto na svou minulost vzpomíná s neobvyklou vřelostí. Na nic ze dne útoku si nepamatuje.
Flora byla po čase z otroctví propuštěna a vrátila se domů, kde byla díky znalosti lidské povahy a jazyka zvolena zástupcem Tygrů a měla být provdána za prince z Vlčího klanu. Ze svatby ale sešlo, když jejich karavanu napadli Lidé. Zachránil ji Trace, který se právě probral ze ztráty vzpomínek.


Keith Keiser

Pohlaví: muž
Věk: 19 let
Druh: Východní Basitin
Povolání: válečník ve vyhnanství
Jazyky: keidranský, lidský, basitinský

Osobnost: Keith se většinou chová vážně a odtažitě, navzdory tomu ale hluboko uvnitř dřímá velmi laskavá a ochranitelská duše.
Keith se narodil na Basitinských ostrovech. Jeho otec byl generál, matka voják - jako všichni Basitinové - ale svého syna se snažila před stejným osudem uchránit co nejdéle. Nakonec však i on ve svých osmi letech - poměrně pozdě na basitinské poměry - nastoupil do armády. O pět let později byl obviněn z vraždy svých rodičů a vyhnán ze země s nemožností návratu, pokud s sebou nepřivede Nejvyššího Templáře.


Natani

Pohlaví: muž
Věk: asi 13 let
Druh: vlčí Keidran
Povolání: nájemný vrah
Jazyky: keidranský

Osobnost: Drzý, neomalený a ve skrytu duše osamělý Vlk. Málokoho si pustí k tělu.
Natani je mladší z dua nájemný vrahů zvaných Čarobratři. Poté, co Templáři vyvraždili celý jeho kmen včetně všech rodinných příslušníků, byl se svým bratrem nucen žít na útěku. Nakonec se ze zoufalství přidali ke spolku nájemných zabijáků, což jim zajišťuje živobytí dodnes. Díky magické nehodě při jedné z misí mají teď Natani a Zen trvalé mentální spojení, které jim umožňuje číst si vzájemně myšlenky a telepaticky komunikovat i na dlouhé vzdálenosti. I když je pro ně toto pouto velkou pracovní výhodou, má i své stinné stránky - nikdy nemohou být skutečně sami, a není jisté, co by se stalo, kdyby jeden z nich zemřel.
Natani neměl v životě šanci na jakékoli vzdělání. Je negramotný, neumí psát a mluví pouze keidransky. Zná i několik lidských slov, ale pokud jde o mezidruhové konverzace, obvykle vůbec netuší, o čem je řeč.


Zen

Pohlaví: muž
Věk: asi 14 let
Druh: vlčí Keidran
Povolání: nájemný vrah
Jazyky: keidranský, lidský (velmi špatně)

Osobnost: Zatvrzelý optimista, občas se chová až příliš bezstarostně. Jeho nejoblíbenější činností je škádlení mladšího sourozence.
Zen je starší z dua nájemných vrahů zvaných Čarobratři. Nejdůležitějším člověkem v jeho životě je mladší bratr Natani - jediná rodina, která mu zbyla po útoku na rodnou vesnici. Společně se přidali ke spolku nájemných vrahů a díky svému jedinečnému myšlenkovému poutu mají výjimečnou pracovní úspěšnost. Přes všechny schopnosti a vynikající pověst však většina jejich cílů obvykle nezemře podle plánu, ale z úplně jiné příčiny nebo čirou náhodou. Zkrátka se zdá, že smůla, která bratry pronásleduje, se jakoby kouzlem přenáší na všechny v dosahu.


Sythe

Pohlaví: muž
Věk: asi 11 let
Druh: vlčí Keidran
Povolání: zbabělý diplomat
Jazyky: keidranský, lidský

Osobnost: Extrémní pesimista, naprosto nezvládá stresové situace.
Sythe je spokojený, jen když je dostatečně daleko od všech bitev, rvaček a konfliktů vůbec. Vyrůstal v péči svého strýce, který mu poskytl diplomatické vzdělání. Sythe se měl stát zástupcem Keidranů na lidském území - dokonce mezi Lidmi strávil celý rok života, než byly uzavřeny hranice a musel se vrátit. Bohužel to vypadá, že mezidruhová válka je na spadnutí, takže jeho celoživotní vzdělání je mu teď docela k ničemu. Sythe nemá svou rasu příliš v lásce - věří, že blížící se konflikt mezi Lidmi a Keidrany zavinili právě Vlci, když dali popravit lidského Krále. Sythe si teď na světě nepřeje nic jiného, než aby se jeho život zase vrátil do starých kolejí.


Slečna Hlodavá


Pohlaví: žena
Věk: asi 6 let
Druh: veverka
Povolání: veverka
Jazyky: veverčí

Osobnost: Beznadějný romantik.
"Skutečný život není jako ty tvoje romány," smáli se jí vždycky její veverčí přátelé. "Jestli se někdy připleteš do cesty jedné z těch příšer, ukouse ti hlavu!" Tedy… určitě by něco takového řekli, kdyby uměli mluvit. Ale slečna Hlodavá věděla své. Věděla, že jí bylo předurčeno stát se něčím víc než jen obyčejnou domácí puťkou. Každou noc snila o romatických dobrodružstvích mezi obry. A když jí loňská zima vzala jejího manžela, rozhodla se, že je konečně čas své sny naplnit.
Když se k ní ta dvounohá příšera blížila, byla vyděšená k smrti, ale přesto nehnula ani brvou a nedala na sobě znát strach. A opravdu - bylo to, jak si to vždycky představovala! Přijal ji! Když šplhala na jeho rameno, věděla už, že její život se teď navždy změní. Netušila ještě, jaká dobrodužství ji ve světě potkají, ale bylo jí to jedno. Jediné, na čem záleželo, bylo, že je bude sdílet s ním - svým novým osudovým přítelem a společníkem. A možná, že jednoho dne i něčím… víc?

Tuto část sepsala Raine.


Raine


Pohlaví:
žena
Věk: asi 18 let
Druh: Člověk / vlčí Keidran
Povolání: měňavec / alchymista
Jazyky: lidský, keidranský

Osobnost: Ve své lidské podobě je Raine stydlivá a trochu naivní mladá dívka, ale díky nedostatku zkušeností se někdy ztratí v divoké podstatě svého keidraního já.
Raine je dcerou bývalé Nejvyšší Templářky. Narodila se pod vlivem velmi neobvyklých a nepřirozených okolností, což ji obdařilo naprosto nevypočitatelným magickým potenciálem, včetně schopnosti spontánní proměny v Keidrana. Raine používá speciální očarované artefakty, aby tuto magii potlačila a zachovala si svou lidskou podobu. Rainina matka její nelidskou podobu tajila celá léta - před templářským řádem i před Raine samotnou, ale jak Raine dospívá, její keidraní já se stále usilovněji snaží dostat ven.


Laura z pobřežního kmene Lišek


Pohlaví: žena
Věk: asi 16 let
Povolání: snoubenka
Druh: liščí Keidran
Jazyky: keidranský, lidský

Osobnost: Laura má velmi nízké sebevědomí, je plachá, nesmělá a citově křehká. Snaží se vyhýbat konfliktům a pokud možno být ke všem zdvořilá.
Lauřina rodina našla Keitha na pláži za domem, kam ho vyplavilo moře po dlouhé cestě z Basitinských ostrovů. Zamilovali se a brzy se chystala svatba, ale nešťastnou shodou okolností ji Keith těsně před obřadem opustil a vydal se na území Lidí, kam ho nemohla následovat. Po několika letech se rozhodla ho vyhledat za každou cenu a vsadila všechno na jednu kartu - vydala se na vlastní pěst na Basitinské ostrovy.Saria au Gruhen

Pohlaví: žena
Věk: neznámý
Povolání: kovář / bojovník za svobodu
Druh: Člověk
Jazyky: lidský, keidranský

Osobnost:
Obvykle tichá a nesmělá, ale pokud je třeba, nebojí se říct svůj názor.
Saria se narodila ve středostavovské rodině kováře. Už od útlého věku se učila starat se sama o sebe, a později v dospělosti se vždy obešla bez pomoci otroků. Pracovala na Templářské akademii, kde pomáhala s výrobou zbroje a kde také poprvé potkala Trace, za kterého se později vdala. Jejich manželství ale trvalo jen necelý rok.


Erik Vaughan


Pohlaví: muž
Věk:
20 let
Povolání: obchodník / podnikatel / sběratel
Druh:
Člověk
Jazyky: lidský, keidranský, basitinský

Osobnost:
Erik má rád Keidrany. To jeho osobnost shrnuje docela výstižně.
Erik se narodil do šlechtické rodiny a je velmi bohatý, ale příliš se tím nechlubí. Rád cestuje po světě a za své peníze nakupuje keidranské otroky. Má také široké znalosti z mnoha oborů a jeho specializací je anatomie a fyziologie Keidranů. Erik svým otrokům poskytuje velmi dobré zacházení, za což ho má většina z nich - i přes své zotročení - v úctě.


Katrin 'Punťa' Vaughanová

Pohlaví:
žena
Věk:
asi 10 let
Povolání: švadlena
Druh:
Keidran - kříženec
Jazyky: lidský, keidranský

Osobnost:
Katrin je veselá a bezstarostná. O skutečném světě toho moc neví, protože nikdy neměla šanci ho poznat.
Katrin je výsledkem dlouholeté snahy lidských chovatelů vyšlechtit co možná nejatraktivnější sexuální otrokyni. Ironií osudu je však - co se týče fyzické blízkosti - až dětsky naivní. Erik jí poskytuje daleko větší svobodu než ostatním otrokům, ale Katrin mu slouží upřímně ráda.


Mike


Pohlaví:
muž / žena ?
Věk:
asi 12 let
Povolání: otrok
Druh:
liščí Keidran
Jazyky:
lidský, keidranský

Osobnost:
Mike byl se svým životem celkem spokojený do doby, než potkal jistého Basitina vládnoucího černou magií.
Mike je jedním z Erikových otroků a jeho práce je řídit a starat se o Na'Rellu, Erikovu loď. Jeho nejlepší přítel je Evals.


Evals


Pohlaví:
muž
Věk:
asi 13 let
Povolání: otrok
Druh:
psí Keidran
Jazyky:
lidský, keidranský

Osobnost:
Typický keidranský otrok.
Evals je jedním z Erikových otroků a jeho práce je řídit a starat se o Na'Rellu, Erikovu loď. Jeho nejlepší přítel je Mike. I když je Evals větší a silnější, je to obvykle Mike, kdo v potřebných chvílích přebírá velení.


Madelyn 'Maddie' Adelaida


Pohlaví:
žena
Věk: ???
Druh: Východní Basitin
Povolání: zvěd
Jazyky: lidský, basitinský, keidranský

Osobnost: Ze všeho nadšená a naprosto hyperaktivní (mimo pracovní dobu).
Madelyn je jedním z nejlepších zvědů, které mohou Basitinské ostrovy nabídnout. Díky své velikosti a rychlosti se dokáže nepozorovaně dostat téměř z jakékoli pasti. Pokud je přecejen chycena při činu, neváhá využít své vynikající manipulační schopnosti. Ti, kdo ji neznají, jsou snadno oklamáni jejím zdánlivě dětským a nevinným vzezřením. Pokud však dojde na přímý boj, je Madelyn (na rozdíl od většiny Basitinů) naprosto neschopná.


Maren Pohostinná

Pohlaví: žena
Věk: 20 let
Povolání: hostinská
Druh: Člověk
Jazyky: lidský

Osobnost: Maren je panovačná a má ráda, když všechno funguje podle ní.
Maren je starší a pánovitější ze dvou sester - hospodských. Je jednou z Traceových současných 'přítelkyň', i když spolu nikdy nic vážnějšího neměli. Seznámili se v krčmě, kde Maren pracuje a kterou Trace navštěvoval během templářských misí. Zůstala s ním, i když věděla, že stále miluje svou zesnulou ženu a ji využívá jen jako chvilkové rozptýlení.


Karen Pohostinná

Pohlaví: žena
Věk: 16 let
Povolání: hostinská pomocnice
Druh: Člověk
Jazyky: lidský

Osobnost: Karen má společenskou a dobrodružnou povahu; nesnáší nudu a udělá cokoli, aby nějak ozvláštnila události všedního života.
Karen je hyperaktivní mladší sestra Maren. Nestará se o rasy, války ani náboženství, jen si užívá zajímavé věci - a pokud se zrovna nic zajímavého neděje, vymyslí něco sama. Když jednou otravovala Trace, přičaroval jí pár chlupatých keidraních uší, což ovšem Karen nijak nevadilo - zalíbily se jí a rozhodla si je nechat.


[Chyba databáze]
*

Pohlaví: muž
Věk: 25 let
Povolání: člen místní domobrany
Druh: Člověk
Jazyky: lidský

Osobnost: [Database error] docela odpovídá rčení 'velké svaly - malý mozek'. Všechny problémy se snaží řešit zásadně mečem.
[Database error] je jedním z Traceových přátel z Templářské akademie, kterou ale díky nedostačujícímu magickému potenciálu nedokončil. Vrátil se do svého rodného města a přidal se k domobraně.
* Chyba databáze je 'pracovní' jméno převzaté z původních stránek komiksu; skutečné jméno postavy není nikdy zmíněno, což se postupem času stalo opakovaným a oblíbeným vtipem :)


Nikolaj Alarik


Pohlaví: muž
Věk: 19 let
Druh: Východní Basitin
Povolání: Nejvyšší Generál
Jazyky: lidský, keidranský, basitinský

Osobnost: Alarik rozhodně není typický Basitin; nemá zábrany projevovat náklonnost na veřejnosti a rád si vykládá pravidla a zákony po svém.
Alarik je nejvyšším generálem východobasitinské armády a jedním z nejmocnějších mužů své země, který má povinnost zodpovídat se pouze samotnému králi. I když se mu ještě nepodařilo prolomit striktní basitinské zákony, pečlivě si je nastudoval a snaží se je obcházet, jak je to možné. Má zvláštní vztah ke Keithovi, který byl v dětství jeho nejlepším přítelem.


Lady Nora


Pohlaví: žena
Věk: kolem 2000 let
Povolání: měňavec
Druh: Bílý drak
Jazyky: všechny

Osobnost: Nora se nejraději plete do záležitostí smrtelníků.
Lady Nora je jedním z největších a nejstarších žijících draků. Narozdíl od většiny dračích příbuzných, kteří se o záležitosti smrtelníků nezajímají, ji velmi baví pozorovat spory Lidí, Keidranů a Basitinů. Občas na té či oné straně zasáhne, aby zjistila, co se stane. Nora umí měnit podobu, ale má potíže s udržením rovnováhy na dvou nohou. Proto se mění jen v jiná čtyřnohá zvířata a lidskou podobu na sebe bere velmi zřídka.

Mistři Templáři: Mistr Pátrač, Mistr Architekt, Mistr Stratég, Mistr Věštec a Mistr Mág

Povolání: Mistři Templáři
Druh: Lidé

Po svém nástupu do funkce Trace těmito muži nahradil Mistry z doby vlády předchozího Nejvyššího Templáře. Od Traceova záhadného zmizení před několika lety stále udržují řád pod kontrolou a zároveň sledují vlastní zájmy; někteří svého ztraceného nadřízeného stále hledají, jiní také doufají v jeho návrat, ale jen za účelem vraždy a převzetí jeho moci. Další jsou zase se současným stavem spokojení a tak kují pikle, aby Trace udrželi z dosahu a on se na své místo nikdy nevrátil.


Trace Legacy
_
Pohlaví: muž
Věk: 24 let
Povolání: Nejvyšší Templář
Druh: Člověk
Jazyky: lidský, keidranský, basitinský

Osobnost: Trace je nemilosrdný zabiják, jehož přáním není nic menšího než smrt všech ostatních tvorů. Cizí životy ho nezajímají.
Trace se narodil v chudé farmářské rodině, ale jeho výjimečné magické vlohy byly brzy objeveny a tak byl již v mladém věku přijat mezi Templáře. Rychle stoupal v hierarchii a nakonec, krátce po smrti své první ženy, převzal jako Nejvyšší Templář vládu nad organizací. Brzy proslul jako mocný vládce, obávaný Lidmi i Keidrany. Jeho neuvěřitelná moc mu umožňovala ovládnout všechny, kteří se mu protivili.
Poté, co mu Neutrální ukradla vzpomínky, se je snaží společně se svým postavením znovu získat zpět, a doufá, že se to povede dřív, než se příliš zaplete do života jednoho ubohého Keidrana - svého společníka na cestách.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 SEJBR SEJBR | E-mail | 2. dubna 2018 v 20:57 | Reagovat

Nemnělo by být u natanyho muž/žena
zatím co u mika muž protože to prědtím bylo jen jako ,,halucinace´´

2 Severka Severka | Web | 27. dubna 2018 v 7:12 | Reagovat

[1]: Ahoj, všchny informace jsou přeložené z oficiálních stránek Twokinds - Natani je muž, protože se cítí jako muž. No a Mike... to je spíš interní vtip :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.