O KOMIKSU

10. února 2012 v 2:43 | Severka

Komiks TwoKinds, příběh, postavy a vše s ním související je duševním vlastnictvím Toma Fischbacha.
Překlad je čistě fanouškovskou tvorbou a není publikován za účelem zisku.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Název: Twokinds (v překladu 'Dva druhy')
První díl originálu: 22. října 2003; první díl překladu: 13. února 2012
Žánr: Fantasy manga
Počet stran: 900+

Příběh: Poté, co Trace Legacy, bývalý vůdce společenstva mágů zvaného Templáři, ztratil paměť v tajemné bitvě, ocitá se ve společnosti zvláštní tygří dívky Flory. Postupně se znova učí o světě, který kdysi znával, a brzy zjišťuje, že Flořina rasa je nepřáteli Lidí. Zatímco se jejich přátelství vyrovnává s rasovými rozdíly, Trace a Flora se ocitají v situaci kritičtější, než by si kdy dokázali představit.

Obecné info: Twokinds je webkomiks odehrávající se ve světě zmítaném rasovými konflikty, zejména mezi Lidmi a zvířatům podobnou rasou Keidranů. Zásadní rozdíly mezi oběma národy jsou důvodem neustálých sporů, bojů a vzájemné nenávisti. Náš příběh začíná na počátku nové války, jejíž důvodem je tentokrát jediný muž, manipulující obě rasy k vlastnímu prospěchu - jenže si teď už na nic z toho nepamatuje.

Rasy: Ve světě Twokinds existují tři hlavní rasy: Lidé, Keidrani a Basitinové, většina konfliktů se však odehrává mezi prvními dvěma. Lidé jsou takoví, jaké je známe; dvounohá, z opic vyvinutá zvířata. Díky své vysoké inteligenci a přirozené zvídavosti mají pokročilejší technologie než ostatní rasy.
Keidrani jsou Lidem v mnohém podobní, ale jejich předky jsou psovité a kočkovité šelmy. Existují v několika poddruzích, které zahrnují tygry, velké kočky, psy, vlky a lišky. Žijí krátce, ale intenzivně, vedeni silnými základními instinkty. Jsou velmi teritoriální a obvykle dost temperamentní, jednotlivě se však dají snadno ovládnout, čehož lidé s oblibou využívají; otroctví je předmětem konfliktů mezi těmito dvěma rasami už po staletí.
Basitinové jsou málo známou válečnou rasou obývající samostatný ostrov, vzdálený od hlavní pevniny. Vzhledově jsou podobní Keidranům, ale mají pískově hnědou srst, dlouhé uši a jsou velmi klidní a disciplinovaní. Jejich společnost se skládá téměř výhradně z vojáků a funguje jako včelí úl; každý bez otázek poslouchá příkazy nadřízených.

Jméno: Tom Fischbach
Datum narození: 28. července 1987
Věk: 26 let
Původ: Asie (Korea)
Národnost: Americká
Tom začal kreslit, když mu bylo asi čtrnáct, a dělá to už přes osm let. První zhlédnuté anime, které si pamatuje, bylo Můj soused Totoro. Začít kreslit se rozhodl poté, co na internetu náhodou objevil webkomiksy; začal číst Vet on the Net a pak objevoval další a další.
K psaní Twokinds ho inspirovaly vlastní zážitky s rasovou diskriminací ve škole, kde byla většina dětí bílých. Psát tehdy moc neuměl, ale naplňovalo ho vytváření příběhu, kterým mohl dát ostatním dobrý příklad. Po roce neúspěšné snahy o napsání knihy se rozhodl, že lepší volbou bude komiks a po několikaleté přípravě byla konečně 22. října 2003 zveřejněna první strana TwoKinds.
Tom vystudoval UC Blue Ash College na University of Cincinnati (Ohio) - první dva roky v oboru radiační terapie, poté přestoupil na obor elektronická média - animace. V době studia za své krátké animované filmy obdržel Silver ADDY Award, prestižní studentskou cenu udělovanou Americkým svazem pro reklamu (AAF).
Úspěchy potkaly i jeho hlavní projekt. Komiks TwoKinds vyhrál cenu Ursa Major Award za nejlepší antropomorfní příběh, a to hned třikrát - v roce 2010, 2015 a 2016. S pomocí fanoušků a úspěšné kampaně na Kickstarteru postupně vydal tři komiksové knihy a artbook The Art end Evolution of TwoKinds, které si můžete koupit přes oficiální e-shop Keenspotu.
Toma můžete potkat na Comic Conu a dalších komiksových akcích, a pokud nebudete mít zrovna cestu do Ameriky, můžete aspoň živě sledovat, jak vznikají nové komiksové stránky a obrázky (Ustream/Livestream/Picarto). Kromě toho ho můžete podpořit na oficiálním TwoKinds Patreonu.
Tomova mladšího bratra Marka Fischbacha možná znáte z YouTube, kde pod přezdívkou Markiplier zvěřejňuje svá videa o počítačových hrách.


Severka: překladatel, správce blogu a technická podpora vůbec, věčná opozice | osobní blog
undead Trent: člověk, který může za vznik projektu TwoKinds česky, nemilosrdný kritik | osobní blog
 

10 lidí ohodnotilo tento článek.